"DZIEL SIĘ UŚMIECHEM"

Utworzono dnia 17.11.2017

W ramach realizacji programu „Dziel się uśmiechem” 17 listopada 2017r  w naszej szkole realizowany był bezpłatny przegląd stomatologiczny.

„Dziel się uśmiechem” to ogólnopolski program skierowany do dzieci w wieku 5-13 lat, którego celem jest budowanie wśród uczniów świadomości, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Program prowadzony jest przez PCK wspólnie z firmą Wirgley  Poland, producentem bezcukrowych gum do żucia Orbit oraz we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej i Grupą LUX MED.

Dzięki dobrej współpracy SK PCK z ZR PCK w Starachowicach, nasza szkoła została wytypowana  do udziału w tej akcji edukacyjno- profilaktycznej . Przebadanych zostało 350 uczniów. Każdy z nich otrzymął Kartę Badania Pacjenta, dzięki której rodzice będą mogli sprawdzić czy dziecko wymaga dalszego leczenia. Dzielni pacjenci otrzymali  prezenty w postaci  pasty i szczoteczeki do zębów oraz bezcukrowe gumy do żucia.

Utworzono dnia 17.11.2017, 15:13