Innowacja pedagogiczna "W świecie teatru"

Utworzono dnia 18.11.2019

Innowacja pedagogiczna (organizacyjna) „W świecie teatru”
Prowadzący: Zuzanna Kędziora
Adresaci innowacji - grupa chętnych uczniów z klas 5-8 (20 osób)
Cel: Przygotowanie uczniów do świadomego udziału w kulturze, poprzez poszerzenie wiedzy o teatrze i rozwijanie uzdolnień artystycznych.
Terminy  i miejsce spotkań:  piątki w godzinach 14:30-16:00, mała salka gimnastyczna/scena na górnym holu.Czasami spotkania odbywają się poza szkołą - w takich przypadkach o terminie i miejscu zajęć dyrekcja szkoły i zainteresowani uczniowie oraz ich rodzice zostają powiadomieni (odpowiednio wcześniej)
W ramach innowacji zaplanowano: udział w spektaklach teatralnych (odbiór dzieł kultury), współpracę z instytucjami kulturalnymi (SCK, MDK, kieleckim Teatrem „Kubuś”), przygotowywanie inscenizacji dla szkoły  i lokalnego środowiska (np., z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru) , spotkania z ludźmi kultury, warsztaty teatralne i folklorystyczne, wspólne przygotowanie elementów scenografii i dobór kostiumów, zajęcia z dykcji, emisji głosu i kultury żywego słowa, odwiedziny w kostiumerni.
Czas trwania innowacji: wrzesień 2019r. – czerwiec 2020r. (z możliwością kontynuowania w następnym roku szkolnym)
Przewidywana liczba godzin przeznaczona na realizację innowacji: 70 godzin

Przewidywane efekty/korzyści wdrożenia innowacji:
Uczniowie będą mogli zdobywać wiedzę w sposób kreatywny, wykorzystać możliwości, jakie daje im teatr, w sposób kreatywny wyrazić  siebie, rozwijać pasję i samorealizować się, nauczyć się współpracy w grupie, zaistnieć w szkole i w lokalnym środowisku, sprawnie operować terminami teatralnymi, planować pracę i nadzór nad przebiegiem określonych projektów teatralnych, rozwijać umiejętność autoprezentacji i prezentacji grupowej oraz umiejętność improwizacji i odgrywania określonych ról. Nauczyciel będzie miał szansę wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, rozwinąć swoje umiejętności warsztatowe i pracować  z pasją.

Innowacja pedagogiczna "W świecie teatru"

Utworzono dnia 18.11.2019, 14:02