Innowacja pedagogiczna „Taniec elementem obyczajów kulturowych i stymulowania zdolności twórczych uczniów w młodszym wieku szkolnym”

Utworzono dnia 18.11.2019

Innowacja „Taniec elementem obyczajów kulturowych i stymulowania zdolności twórczych uczniów w młodszym wieku szkolnym”

Rodzaj zajęć: Zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności rytmiczno-taneczne dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej

Prowadzące : Ewa Szeląg i Iwona Jędrzejczyk

Zajęcia odbywają się regularnie we wtorki w godz. 8.55- 9.40 w sali nr 9.

Beneficjentami innowacji uczennice z klasy II a i II d.

Założeniem innowacji jest umożliwienie uczniom edukacji wczesnoszkolnej kontaktu z różnymi formami ruchu, charakterystyczną muzyką wybranych krajów i ich kulturą oraz nauka podstawowych kroków, układów tanecznych i figur z zakresu różnych tańców narodowych oraz tańców integracyjnych.

Cele zajęć prowadzonych w ramach innowacji:

• Zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu;
  • Wspomaganie harmonijnego rozwoju psychofizycznego uczniów;
  • Budowanie poczucia własnej wartości, pozytywnego obrazu samego siebie i wiary we własne siły;
  • Kształtowanie pozytywnej postawy wobec aktywności ruchowej, umiejętność łączenia ruchu z muzyką;
  • Wzmacnianie motywacji dzieci do rozwoju swych zainteresowań i uzdolnień;
  • Nauczanie harmonijnego współżycia w grupie, podporządkowania się umownym przepisom, samoopanowania, odpowiedzialności;
  • Rozwijanie indywidualnych zdolności każdego dziecka, jego inicjatywy, aktywności i samodzielności.

Utworzono dnia 18.11.2019, 13:25

Grudzień 2020